Политическите партии обвиниха президента Румен Радев, че е разединител.
Президентът много често полемизира с партии и лидери, които са го нападали достатъчно агресивно. Тези, които обвиняват президента, че е разединител, се топят. Това заяви съветникът на служебния премиер Гълъб Донев и председател на Стратегическия съвет към президента - проф. Александър Маринов, в ефира на "Денят ON AIR"
По думите му "Корнелия Нинова търси оправдание за катастрофата, до която докара БСП", като обвинява президента, че внася смут сред политическите партии.
"На калпавите партии - президентът им пречи", смята съветникът на Гълъб Донев.
Според проф. Марин въпросът за промените в Изборния кодекс е отворен, защото част от партиите смятат, че ще имат изгода от това - "те смятат, че няма да има правителство и ще се отиде на избори".
На всичката лудост, която наблюдаваме, би било прекалено да отидем на избори през февруари", категоричен бе проф. Маринов.
В студиото на Bulgaria ON AIR председателят на Стратегическия съвет към президента констатира още, че "отношението на Радев към модела на управлението на ГЕРБ не се е променил".
"Президентската република могат да я докарат само партиите със своята немощ. Парламентаризмът не бива да се отъждествява с днешните парламентарно представени партии", каза той по отношение на спекулациите, че Радев подготвя проект за превръщането на България в президентска република.
Проф. Маринов не пропусна да коментира и възможността Румен Радев да наложи вето върху промените в Изборния кодекс.
"Президентът беше привърженик на машинното гласуване и всички промени в изборните правила, които увеличават прозрачността и доверието към този процес", подчерта той.
Гостът изрази позиция, че "проблемът не е в дебелите червени линии или несъвместимостта, а че никоя партия не желае да управлява сега и да носи основната отговорност"
"Държавата ни е много болна, институциите не са в добра кондиция, защото бяха обсебени от партиите. Тя трябва да се ремонтира и излекува. Изходът е в едни по-добри партии, които могат да си вършат работата", обобщи Маринов.
Гледайте целия разговор във видеото.
Тези плодове подобряват сърдечното здраве при преддиабет
Премиерът на Пакистан:САЩ и Иран постигнаха съгласие по текста на мирното споразумение
Какво може да ни каже Световното първенство за финансите
Зеленски подписа закон, отнемащ защитения статут на руския език в Украйна
Започва кампанията „Седмица на отворените врати” за туберкулоза
През 2025 година ЕМА има рекорден брой одобрени лекарства според годишния доклад на агенцията
Анизакиаза – паразитоза от суши и сурова риба
Има 4 основни рискови фактора за инфаркт и инсулт
Учени дават обяснение на странен шум, който милиони хора по света чуват късно вечер
Опровергано: Пирамидата в Индонезия не е толкова стара, колкото се твърдеше
SpaceX излиза на борсата с най-голямото първично публично предлагане в историята
Астрономи са напът да разрешат мистерията на „малките червени точки“
Глобите за телефон зад волана не работят
Глобиха няколко фирми за бързи кредити
Евростат: Eдва 41% от родните фирми залагат на онлайн присъствие
Европейска държава въвежда режим на тока заради електромобилите
ЕЦБ: Дръжте кеш у дома за кризи
Стартът на търговията със SpaceX даде тласък на Wall Street в последния ден от седмицата
Кадър на деня за 12 юни
Rolex вдига глобалните цени на златните си часовници
Рекордни премии на Мондиал 2026: Световният шампион ще спечели 50 млн. долара